Dodany: 2012-02-29 09:13:08
 

Zamówienia z wolnej rękiJednym z trybów wyłaniania najkorzystniejsze oferty przetargowej, na którym opiera swe działanie każde partnerstwo publiczno – prywatne jest zamówienie z wolnej ręki. W tym przypadku podmiot zamawiający a więc organ samorządowy podejmuje się negocjacji co do wykonania zamówienia publicznego tylko i wyłącznie z jednym wykonawcą.

 

To właśnie z nim ustalane są wszelkie szczegóły dotyczące wykonania danych czynności jak również i odmowa udzielenia zamówienia, gdy podmioty biorące udział w negocjacjach nie „dogadają się” co do ceny jak również innych wytycznych warunkujących przystąpienie do realizacji zamówienia. Takie przypadki obecnie mają miejsce dosyć często choć znacznie częściej rozpisanie nowych zamówień następuje w przypadku przetargów ograniczonych i nie ograniczonych na których również opiera się właśnie partnerstwo publiczno – prywatne.

 

W każdym jednak przypadku każda ze stron może odstąpić od negocjacji, kiedy warunki jakie proponuje druga strona będą dla niej niekorzystne. To również istotny punkt o którym nie można zapomnieć decydując się na partnerstwo publiczno –prywatne z organami państwowymi..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Zamówienia z wolnej ręki
Nick: