Dodany: 2012-02-29 09:18:47
 

Negocjacje z ogłoszeniemTrybów wyłaniania zwycięzców na realizację zamówienia publicznego na których opiera się w polskim porządku prawnym partnerstwo publiczno –prywatne jak nie trudno domyślić się jest bardzo wiele. Niekiedy procedura wyłaniania zwycięzców jest dosyć żmudnie przygotowywana przez organy państwowe co zresztą nie powinno dziwić już chyba nikogo.

 

Jednym z mechanizmów które stawiają partnerstwo publiczno – prywatne znacznie wyżej niż większość innych procedur o zamówienie publiczne jest oczywiście podjęcie negocjacji z ogłoszeniem o postępowaniu. W tym przypadku podmiot zamawiający ogłasza publicznie przedmiot zamówienia a następnie zaprasza wykonawców do składania ofert.

 

Negocjuje z nimi również ceny oraz pozostałe warunki a następnie zostają wyłonieni zwycięzcy którzy przedstawiają kompleksowe rozwiązanie danego problemu związanego z zamówieniem. Będzie to już ostatni etap podczas którego zostanie wyłoniony zwycięzca ostateczny i będzie można rozpocząć proces wypełniania postanowień zawartych w umowie o zamówienie publiczne przez zwycięzcę. Dlatego też partnerstwo publiczno – prywatne w tym trybie jest dla wielu podmiotów znacznie mniej korzystne..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Negocjacje z ogłoszeniem
Nick: