Dodany: 2012-03-01 09:36:29
 

Zamówienia z wolnej rękiZamówienia publiczne w formie przetargów publicznych na wykonanie określonych prac czy też świadczenia usług to jeden z najlepszych sposobów na zapewnienie własnej firmie finansowania na bieżącą działalność.

 

Co prawda przed każdym przedsiębiorcą dla którego partnerstwo publiczno – prywatne stoi częstokroć karkołomne zadanie gdyż musi rywalizować z innymi branżowymi przedsiębiorstwami nie mniej jednak warto wykorzystać nadarzającą się okazję, gdyż efekty i korzyści w późniejszym terminie mogą okazać się wymierne.

 

Najlepsza metoda spośród wszystkich to oczywiście zamówienia z wolnej ręki a więc podmiot publiczny (samorządowy) może podjąć negocjacje jedynie z jednym wykonawcą i po ustaleniu wszystkich warunków umowy będzie mógł poprzez partnerstwo publiczno – prywatne rozpocząć realizację projektu. Może oczywiście zrezygnować z prowadzenia negocjacji, kiedy warunki zaproponowane przez partnera prywatnego nie będą dla niego satysfakcjonujące i rozpisać nowe postępowanie o wykonanie zamówienia publicznego na którym zawsze opierać się będzie partnerstwo publiczno –prywatne w naszym kraju..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Zamówienia z wolnej ręki
Nick: