Dodany: 2012-03-01 09:39:31
 

Czym jest jawność postępowaniaPodejmując decyzję o starcie w przetargach czy to ograniczonych czy nie ograniczonych, których przedmiotem jest partnerstwo publiczno – prywatne należy liczyć się przede wszystkim z tym, że nie zawsze uda się nam w nich zwyciężyć.

 

Warto jednakże próbować z jednego prostego powodu – zawsze każde kolejne postępowanie o wykonanie zadania publicznego w ramach partnerstwa publicznego dawać nam będzie większe szanse na to, że będziemy wiedzieć w jaki sposób zachować się w danej sytuacji a tym samym kolejne przetargi czy też realizacja zamówienia z wolnej ręki mogą okazać się dla nas wygranymi.

 

Nie ulega jednak wątpliwości, że w każdym z przypadków, gdzie przedmiot stanowi partnerstwo publiczno – prywatne musimy przestrzegać wszystkich procedur do których obligują nas przepisy ustawy o partnerstwie publiczno – prywatnym oraz koncesji na roboty budowlane, kiedy przedmiotem zamówienia będzie budowa nieruchomości na rzecz instytucji publicznej. Każdy przypadek musi mieć jawność postępowania, aby każdy mógł w postępowaniu o partnerstwo publiczno – prywatne uczestniczyć..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Czym jest jawność postępowania
Nick: